Młoda kobieta, która miała być 6. ofiarą śmiertelną koronawirusa, zmarła na sepsę20 marca br. Rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia przekazał, że przyczyną śmierci 27-latki nie był COVID-19.

27-latka kilka dni temu urodziła dziecko przez cesarskie cięcie. Po operacji rozwinęła się u kobiety sepsa i to właśnie posocznicza była przyczyną śmierci.

Koronawirus zabija w przebiegu wstrząsu septycznego spowodowanego ostrą niewydolnością płuc (ARDS).

27 letnia pacjentka przeniesiona ze Szpitala w Nisku w 7 dobie po porodzie rozwiązanym cięciem cesarskim z niewydolnością oddechową w przebiegu koronawirusowego zapalenia płuc. Chora wymagała intubacji i leczenia oddechem zastępczym. W 13 dobie rozpoznano stan septyczny wymagający zabiegu operacyjnego usunięcia ogniska zakażenia. 12 godzin po zabiegu zatrzymanie krążenia, z powodu nieefektywnej resuscytacji krążeniowej, pacjentka uznana za zmarłą.

Oficjalny profil FB Centrum Medyczne w Łańcucie

Warto nadmienić, iż u tej kobiety najprawdopodobniej wcześniej rozwinęła się sepsa ale koronawirus nie pozostał bez wpływu na jej osłabiony i rozregulowany układ odpornościowy.

Na całym świecie są prowadzone badanie kliniczne z wykorzystaniem wlewów Witaminy C u pacjentów będących we wstrząsie septycznym. Wiele wyników badań potwierdza celowość takiej terapii.

Social profiles
Close
Pytania? Zadzwoń