Jeśli czytasz tę stronę, to prawdopodobnie chcesz dołączyć, jako wolontariusz, do redakcji SepsaBezTajemnic.pl i już, z uwagi na ten fakt, jest mi niezmiernie miło.


Z tej strony Mariusz Waruszewski, pomysłodawca i redaktor naczelny serwisu. Serwis SepsaBezTajemnic.pl zadebiutował w marcu 2019 roku. Utworzyłem go z pasji, chcąc się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem jako ratownik medyczny.

Serwis powstał jako pierwszy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom sepsy, gdzie ludzie nią dotknięci oraz ich bliscy mogli by znaleźć w jednym miejscu wiarygodne informacje o tej przypadłości.

Niestety proza życia, codzienne obowiązki rodzinne oraz zawodowe nie pozwalają mi na poświęcenie tyle czasu ile bym chciał. Poszukuję wolontariuszki/ wolontariusza, którzy wezmą udział w pracach on-line redakcji i ten sposób spełnią się w pomocy potrzebującym.

Do prowadzenia portalu potrzebny jest ogromny nakład pracy, dlatego każda pomoc będzie nieoceniona – zwłaszcza tych wolontariuszy, którzy chcieliby mi pomagać trochę dłużej. Prowadzenie serwisu przez jedną osobę jest bardzo czasochłonną pracą, Dlatego też poszukuję osób mających czas i chęci pomocy w rozwoju portalu.

Moją misją jest dostarczane bezpłatnych treści o sepsie, sposobu leczenia, integracji środowiska chorych i ich rodzin.

Kogo poszukuję?

Poszukuję każdego kto ma trochę chęci i wolnego czasu. Jeśli posługujesz się poprawną polszczyzną w piśmie i sprawnie poruszasz się po internecie to chętnie przywitam Cię na pokładzie. W szczególności poszukuję:

  • Redaktorów z lekkim piórem posługującym się poprawną polszczyzną. Twoim zadaniem będzie wyszukiwanie ciekawych wiadomości odnośnie sepsy, opracowywanie ich oraz publikacja. Dużym atutem byłaby znajomość języka angielskiego lub innego języka. Być może przygotowany przez ciebie wpis uratuje komuś życie. Wymagania wobec redaktorów nie są zbyt skomplikowane. Przede wszystkim spodziewam się od Ciebie chęci do pisania.
  • Tłumaczy z języka angielskiego, którzy pomogą przetłumaczyć ciekawe zagraniczne informacje prasowe np.: informacji o nowych badaniach klinicznych, lekach i terapiach. Wiele się dzieje w temacie sepsy, sam nie jestem w stanie tego ogarnąć.
  • Grafika komputerowego z umiejętnością tworzenia banerów, plakatów, grafik, ulotek – chcę dotrzeć do jak największej liczby ludzi w Polsce i uświadomić im poprzez różne grafiki istotę i zagrożenia jakie niesie ze sobą sepsa.
  • Specjalistę Social Media – jeśli znasz się na Facebooku, Twiterze, Instagramie i innych mediach społecznościowych to twoje zaangażowanie też będzie nieocenione.
  • Programistę, administratora WordPress – potrzebuję pomocy przy ogarnianiu WordPress, czasami trzeba coś usprawnić, poprawić lub pozmieniać w silniku portalu. Ja nie mam do tego głowy ;-(
  • Fotografa, operatora video – w przyszłości chciałbym stworzyć reportaże video o osobach, którzy przeżyli Sepsę i chcieli by opowiedzieć swoją historię. Twoją pomoc będzie nieoceniona przy tworzeniu tego typu treści.

Osoby zainteresowane proszę o kontakt na adres e-mail: sepsabeztajemnic@gmail.com lub na numer telefonu: 602 72 32 62

Do usłyszenia/zobaczenia! 🙂

Close
Social profiles
Close