I Forum Zakażeń to ogólnopolska, interdyscyplinarna konferencja gromadząca lekarzy i pielęgniarki różnych specjalności wokół problematyki zakażeń. Sepsie będzie poświęcony specjalny panel wykładowy. Spotkanie odbędzie się w dniach 4-6 kwietnia 2019 r. w Hotelu Warszawianka Centrum Kongresowe w Jachrance. http://fz2019.pl/

Podczas konferencji wystąpią przedstawiciele najważniejszych instytucji, stowarzyszeń naukowych i ośrodków specjalistycznych, zajmujących się problematyką zakażeń. Na I Forum Zakażeń po raz pierwszy zostaną oficjalnie ogłoszone nowe standardy postępowania z raną zakażoną.

W bogatym programie spotkania będzie poruszana problematyka m.in.:

Ogólnopolska interdyscyplinarna konferencja autorstwa wydawcy prestiżowego czasopisma naukowego „Forum Zakażeń”, Evereth Publishing – współorganizowana z redakcją periodyku. Przewodniczącą Komitetu Naukowego konferencji jest znana ekspert w dziedzinie zakażeń, dr hab. n. med. Marzenna Bartoszewicz, prof. nadzw.

To spotkanie specjalistów różnych dziedzin, którzy w swojej codziennej pracy zmagają się z problematyką zakażeń. Uczestników wydarzenia czekają ciekawe wykłady, panele dyskusyjne i praktyczne warsztaty, na których zaprezentujemy nowości i skuteczne rozwiązania w profilaktyce i  leczeniu zakażeń.

I Forum Zakażeń to doskonała przestrzeń dla specjalistów, służąca do wymiany doświadczeń i poglądów, a także do tworzenia nowych inicjatyw merytorycznych. Dla firm i wystawców natomiast to doskonała okazja, by uczestniczyć w merytorycznej dyskusji ekspertów i zaprezentować naszym uczestnikom skuteczność swoich rozwiązań.

Jak mówi Prezes Zarządu wydawnictwa Evereth Publishing, Mariola Piotrowska, zakażenia to niezwykle ważny temat, który wymaga interdyscyplinarnego dialogu i wielu perspektyw:

– Forum Zakażeń to w naszym zamyśle przestrzeń otwartego dialogu, która podobnie jak nasz periodyk  naukowy będzie merytorycznym spotkaniem specjalistów różnych dziedzin medycyny, spotykających się w swojej pracy z zakażeniami – mówi Mariola Piotrowska. Błyskawiczne tempo, w jakim rozwijają szczepy oporne, wymaga od specjalistów ciągłego dokształcania się i aktualizowania wiedzy nt. prawidłowego postępowania. Za sprawą wybitnych wykładowców oraz interdyscyplinarnego programu, konferencja dostarczy uczestnikom najnowszych i najważniejszych informacji nt. zapobiegania oraz postępowania z zakażeniami. Chcemy zapewnić uczestnikom warunki do rozmowy i tworzenia nowych inicjatyw merytorycznych – dodaje.

I Forum Zakażeń to doskonała okazja, aby spotkać się z wybitnymi specjalistami z zakresu zakażeń oraz nawiązać kontakty mogące zaowocować ciekawymi projektami.

Wydarzenie zyskało patronat honorowy:

  • Towarzystwa Mikrobiologii Klinicznej
  • Polskiego Stowarzyszenia Sterylizacji Medycznej
  • Stowarzyszenia Higieny Lecznictwa
  • Polskiego Towarzystwa Lekarskiego
  • krajowego konsultanta w dziedzinie mikrobiologii lekarskiej, prof. dr hab. n. med. Katarzyny Dzierżanowskiej-Fangrat
  • Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek Anestezjologicznych i Intensywnej Opieki
  • krajowego konsultanta w dziedzinie epidemiologii, dr n. med. Iwony Paradowskiej-Stankiewicz
  • Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Epidemiologicznych
  • Polskiego Towarzystwa Zakażeń Szpitalnych
  • Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych
  • Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran
  • krajowego konsultanta w dziedzinie diagnostyki laboratoryjnej, prof. dr hab. n. med. Macieja Szmitkowskiego.

Więcej informacji na www.fz2019.pl

Social profiles
Close
Pytania? Zadzwoń