Mieszkanka Wielkiej Brytanii Haley Thomas prawie straciła kończyny, kąpiąc się w jacuzzi z raną po goleniu – poinformowała gazeta „Wales Online”.

46-letnia kobieta mieszkająca w Swansea skaleczyła nogę kilka godzin przed kąpielą, po czym weszła z pięcioletnim synem do jacuzzi podczas wizyty u przyjaciółki.

Następnego ranka Haley odkryła, że jej ciało jest pokryte bolesną czerwoną wysypką. Dziewięć dni później na skórze pojawiły się duże owrzodzenia. Thomas poszła do lekarza, który podjął decyzje o jej hospitalizacji.

W szpitalu okazało się, że bakterie przeniknęły do krwi kobiety przez dwumilimetrowe nacięcie, w wyniku czego rozwinęła się sepsa. Kiedy skóra pacjentki zaczęła się odwarstwiać, lekarze zaczęli ją przygotowywać na to, że będzie musiała amputować kończyny.

Brytyjka przez trzy tygodnie przyjmowała koktajl z antybiotyków. Dzięki temu udało się uratować jej kończyny, jednak na ciele pozostały blizny wrzodowe.

„Nigdy więcej nie pójdę do jacuzzi, a teraz boję się za każdym razem, gdy widzę, jak ludzie, zwłaszcza dzieci, kąpią się w nich” – powiedziała Thomas i dodała, że zawsze prowadziła zdrowy tryb życia i nie wyobrażała sobie siebie w takiej sytuacji.

Social profiles
Close
Pytania? Zadzwoń